Napsali o výstavě

Autor: Markéta Stulírová, Brněnský deník, 22. 12. 2007
Mouchy v kresbách ilustrátora Gregora

Brno - Patří do skupiny dvoukřídlého hmyzu a díky přísavkám na nohou dokáží chodit i bříškem vzhůru. Mouchy. Tvorové nepříjemní lidem, jenž jsou však důležitou součástí koloběhu přírody. O tom, že mouchy, masařky a jiné malé mušky mají i své skryté přednosti, se návštěvníky nové výstavy v Dietrichsteinském paláci pokusí přesvědčit entomolog a ilustrátor František Gregor.

„Výstavu Mouchy v kresbách Františka Gregora tvoří třicet pět barevných kreseb entomologa a mezinárodně uznávaného vědeckého ilustrátora. Je to výborná příležitost, jak si mouchy prohlédnout v klidu a zblízka,“ uvedl Igor Malenovský z entomologického oddělení Moravského zemského muzea v Brně. Většina barevných kreseb této výstavy byla určena pro kolektivní dílo Příroda České republiky – Průvodce faunou, vydané nakladatelstvím Academia v loňském roce.

„Mouchy jsou druhově nejpočetnější skupinou hmyzu na území České republiky. Zatím byl potvrzen výskyt téměř osmi tisíců druhů. Jsou zpravidla drobných rozměrů a navíc čile pohybliví, málokdo si tak všimne, nakolik jsou mouchy tvarově a barevně rozmanité,“ uvedl František Gregor, který se dvoukřídlému hmyzu věnuje celý život.

Výstavu Mouchy v kresbách Františka Gregora mohou Brňané v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu navštívit do šestadvacátého dubna. Otevřeno je od úterý do soboty vždy od devíti do pěti hodin odpoledne.

Zpět na hlavní stránku