Logo MZM MORAVSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM

Knihovna Moravského zemského muzea

Kontakt:

Poštovní adresa:
Moravské zemské muzeum
Ústřední knihovna
Zelný trh 6,
659 37, Brno

Tel.: 533 435 264 / 265 - ústřední knihovna
knihovna@mzm.cz

Oddělení knihovnických a dokumentačních služeb

Sídlo:
Kapucínské nám. 8
BrnoOtevírací doba:

Ústřední knihovna
Pondělí, úterý, čtvrtek9.00-11.00 hodin
Středa9.00-11.00 hodin a 13.00-15.00 hodin
Pátekzavřeno
Knihovny odborných oddělení MZM dle dohody.

Ústřední knihovna MZM bude mít během letních prázdnin otevírací dobu nezměněnu. Knihovny jednotlivých ústavů a oddělení s výjimkou Etnografického ústavu budou fungovat dle telefonické dohody. Knihovna Etnografického ústavu bude během letních prázdnin zavřena. Požadavky lze směřovat na Ústřední knihovnu, která je bude v určitých časových intervalech (pravděpodobně 1x týdně) vyřizovat.

Počátky Knihovny Moravského zemského muzea sahají až do doby vzniku Františkova muzea (zal. 1817). Do roku 2001 však sloužila především potřebám odborných oddělení muzea. Od roku 2001 je knihovnou veřejnou. Do dnešní doby knihovna nashromáždila přes 400 tisíc svazků, které jsou uloženy v depozitářích jednotlivých odborných oddělení. V Ústřední knihovně na Kapucínském náměstí č. 8 probíhá registrace čtenářů a jsou zde k dispozici všechny typy katalogů MZM. K okamžité dispozici jsou zde základní slovníky a encyklopedie, přehledová literatura a některá vybraná periodika. Od roku 2001 je zde budován Souborný katalog knihovny MZM. Naprostá většina literatury je určena k prezenčnímu studiu. Ve studovně Ústřední knihovny je k dispozici počítač s možností vyhledávání v elektronickém katalogu knihovny a v on-line databázích. Registrovaní čtenáři mají k dispozici internet zdarma.

Bibliografické a rešeršní služby
Knihovna MZM spravuje přes 400 tisíc odborných publikací a periodik, takřka ze všech vědních oborů. Kromě on-line databáze přístupné na Internetu, ve které je zatím asi 20% našeho fondu, Vám nabízíme bibliografické a rešeršní služby a poradenské služby při zakládání, zpracování a využití muzejní knihovny.


Knihovní řád knihovny MZM

Souborný katalog knihovny MZM

Novinky v Ústřední knihovně MZM

Novinky v Ústřední knihovně MZM (z produkce MZM)

Dějiny knihovny MZM
Zpět na hlavní stránkuPoslední změna:

Valid HTML 4.01 Transitional