Moravské zemské muzeum Botanické oddělení

  Zelená krása mechorostů aneb jak se státi bryologem 

místa minivýstava  I. II. III. IV. V.  VI.  VII.  VIII. fotogalerie

B-L sekce
klíč mechorostů ČR
Výstava "Zelená krása mechorostů aneb jak se státi bryologem" alias "Mechorosty známé, neznámé" měla svoji premiéru v roce 1997, kdy byla od 23. září do 23. listopadu otevřená v Mramorových sálech Moravského zemského muzea. Od té doby prošla řadou muzeí a můžeme ji bez váhání označit jako výstavu putovní.
Část obsahu si můžete prohlédnout na této webové stránce.
K výstavě vyšel katalog "Zelená krása mechorostů aneb jak se státi bryologem" (1997) z pera Ivana Novotného a Magdy Hanušové. Přepracované druhé vydání vyšlo v roce 2004 pod názvem "Mechorosty známé neznámé" (Novotný I., Kubešová S.). Katalog Vám přináší rovněž úryvky z naší i světové litertury, v nichž se setkáváme s mechy či játrovkami. Toto druhé vydání katalogu je možné si zakoupit v prodejně Moravského zemského muzea na Zelném trhu v Brně, ve vybraných knihkupectvích a v čase mimobrněnských instalací výstavy také v muzeích, kde je výstava právě instalována.


Přejeme Vám příjemné prožitky a řadu inspirativních myšlenek v zeleném hájemství, do kterého se můžete naší výstavou vnořit.

I. Pestrost mezi  mechorosty II. Rostliny naopak III. Sbírání, ukládání, určování IV. Systematické členění

V. Kde rostou VI. Využití VII. Historie VIII. prof. Josef Podpěra


  s použitím: Frey, Frahm, Fischer, Lobin (1995); Gradstein, Melic (1996); Landwehr, Barkman (1966); Paton (1999); Pilous (1971); Schofield (1985); Smith (1990);
© Moravské zemské muzeum